My Cart
0.00
My Cart
0.00
O nás
Několik informací o naší farmě
Jsme certifikovaný ekologický podnik AGROFYTO, spol. s r.o. Zaměřujeme se na produkci mléka a hovězího masa v BIO kvalitě. Naše ekofarma Agrofyto sídlí v malebné vesnici Lidečko, vítězi soutěže Vesnice roku 2008, v hornaté oblasti Valašska. Částečně hospodaříme v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Chráněná krajinná oblast Beskydy vyžaduje specifickou ochranu kvůli vzácným druhům flóry i fauny a ekologický způsob hospodaření je tak vůbec nejvhodnější způsob hospodaření pro tuto oblast.
Naše hospodaření má více než dvacetiletou historii a k přechodu do ekologického způsobu hospodaření jsme se rozhodli přejít už v roce 1998. Podnětem k tomuto činu bylo i osobní přesvědčení. Jak přiznává sama jednatelka Ing. Ludmila Mužikovská: „Chtěli jsme se vrátit ke způsobu hospodaření, jako to dělali moji prarodiče. Samozřejmě s využitím získaných znalostí v bývalých podnicích JZD a na školách v Rožnově pod Radhoštěm či Mendelově univerzitě v Brně.“ Naše ekofarma Agrofyto si uvědomuje důležitost a význam odborného vzdělání, o tom svědčí i fakt, že většina našich zaměstnanců má příslušné odborné vzdělání a nadále spolupracujeme se střední zemědělskou a přírodovědnou školou v Rožnově pod Radhoštěm.
Specializujeme se na chov masného plemene Limousine, Simentál, kombinovaného plemene Normandského skotu a mléčného plemene Holštýnského skotu. Zvířata jsou ustájena ve dvou farmách. Produkujeme maso a mléko v BIO kvalitě. Jako správní hospodáři se zabýváme i rostlinnou výrobou. Především výrobou krmiv pro vlastní potřebu a pěstováním osiv. V této souvislosti spolupracujeme s firmou Rožnovská travní semena, s.r.o.
Mléko v kvalitě BIO prodáváme do mlékárny Valašské Meziříčí, kde se dále zpracovává.
Naše kvalitní hovězí maso zpracováváme v certifikovaných jatkách Valčík Valašské Klobouky a následně ve vlastní bourárně přímo na farmě. Vše probíhá pod přísným dohledem a tím si tento řetězec stále zachovává certifikaci BIO.
Nadační fond Bartákova hrnce nám udělil, za naši dosavadní dlouholetou práci v souladu s přírodou, ocenění „Nejlepší ekozemědělec roku 2009“.
V roce 2015 a 2017 nám byla udělena cena za přínos v rozvoji enviromentálního vzdělávání výchovy a osvěty ve Zlínském kraji.

Hlavní myšlenkou společnosti je návrat k původnímu způsobu hospodaření našich prarodičů. Je pro nás stěžejní pracovat v souladu s přírodou, proto je ekologický způsob hospodaření nejvhodnější a našemu postoji nejbližší.

Základní informace

kraj: Zlínský,

region: Vsetínsko

etnografický region: Valašsko

pohoří: Javorníky, Bílé Karpaty, Vizovická vrchovina

katastr: Lidečko, Horní Lideč, Valašské Příkazy

nadmořská výška: 350 -730 m n m.

vznik ekofarmy: 1994

obhospodařujeme: 1020 ha půdy

produkce: BIO mléko, BIO hovězí maso

plemena: Simentál, Limousine, Normandský a Holštýnský skot

ocenění: Bartákův hrnec – nejlepší ekofarma roku 2009

způsob hospodaření: ekologický, v souladu s přírodou

Příroda a tradice ...

od 1993

Zakládáme si na původním, přirozeném a šetrném způsobu hospodaření.