My Cart
0.00
My Cart
0.00
Bio hovězí maso
Nechte se pohltit chutí
vyzrálého BIO hovězího masa

„Hovězí maso nenakupujeme jinde než u vás“, to jsou častá slova našich zákazníků a nás to upřímně těší. Vězte, že jsme to právě my, kdo si nejvíce uvědomujeme, co obnáší každodenní práce kolem zvířat. I pro nás je těžké se s nimi rozloučit, a proto nám není lhostejné, jak se se zvířetem rozloučit. A ze všeho nejméně bychom chtěli výsledný produkt pokazit. Zkrátka záleží nám na celém procese.

Hledáte kvalitní hovězí maso v okolí Vsetína a Zlína?

Pak jste na správné adrese, maso zpracováváme jednou až dvakrát do měsíce, během měsíců září až květen. Vaši objednávku si můžete vyzvednout osobně u nás na farmě nebo v prodejně ODTADYMA ve Vsetíně nebo BEZOBALÁČ ve Zlíně. Navíc do Zlína,  Olomouce a Ostravy máme pravidelné závozy.

Naše maso pochází z mladých býků a jalovic masných plemen Simental a Limousine, občasně z Normandského skotu. Dobytek se pase na valašských kopcích a stráních a je krmen výhradně přirozenými krmivy, což má pozitivní vliv na kvalitu masa.

Samozřejmostí je vyloučení preventivního užívání antibiotik, hormonů, masokostních mouček, geneticky modifikovaných surovin apod. Porážíme a zpracováváme pouze vlastní skot. Specializujeme se na prodej koncovým zákazníkům. Prodáváme cca 9 kilogramové balíčky, které obsahují kombinaci zadního a předního hovězího masa. Díky přímému prodeji formou balíčku se nám daří udržet příznivou cenu.

Po předchozí dohodě připravujeme maso pro některé zákazníky dle jejich přání. Jedná se hlavně o dodávku masa na oslavy, svatby apod. Připravujeme např. kližku na guláš, krk na ragú, guláš, hovězí zadní na svíčkovou atd.

Mimo balíčky je možné koupit samostatně zboží aktuálně nabízené v našem eshopu.

Zrání masa

Pohyb zvířat a kvalitní krmiva  jsou jistě dobrým základem pro chutné a kvalitní maso. Bohužel tyto faktory nestačí k tomu, aby hovězí maso bylo křehké a aromatické. Vlastnosti získává až poté, co projde zráním. Zrání masa je složitý technologický proces, který vyžaduje přesnou teplotu i vlhkost. Během tohoto procesu dochází k enzymatickým procesům a změně pH. Zrání masa probíhá po dlouhou dobu  (min. 8  až 21 dní  tzv. suché zrání) při teplotě v rozmezí  0 až + 2°C.  Po zabalení do vakua proces zrání pokračuje, tzv. mokré zrání. Dlouhodobé chlazení i ztráta vody v mase se samozřejmě odráží na jeho ceně. Nicméně koupí tohoto masa si zajistíte luxusní kulinářský požitek a vyhnete se známé školní hovězí „podešvi“.

Dělení hovězího masa

Rádi bychom vás seznámili se základním dělením masa. Každý z nás se jistě musel nejednou „poprat“ s tím, jak který kus masa zpracovat a kulinářsky upravit. Způsobů dělení masa je hned několik. Řezník umí svou práci jinak, a proto se setkáte s různým způsobem provedení.

1. líčka
2. krk
3. podplečí
4. vysoký roštěnec
5. nízký roštěnec
6. květová špička
7. váleček (falešná svíčková)
8. spodní šál
9. předkýtí – ořech
10. nízké žebro
11. slabina
12. žebro
13. hrudí
14. velká plec
15. loupaná plec
16. kulatá plec (falešná svíčková)
17. kližka
18. přední hrudí
19. oháňka
20. svíčková