My Cart
0.00
My Cart
0.00
Bio mléko

Specializujeme se na chov mléčného plemene Holštýn. Naše zvířata mají nepřetržitou možnost volného pohybu. V létě si pochutnávají na pastvě,  v zimě si pak vychutnávají voňavé luční seno, chutnou senáž a oblíbenou kukuřici. Dojnicím nejsou preventivně podávána antibiotika ani hormony. Tím je zajištěno, že tyto látky nepřechází do mléka.

Pohyb na čerstvém vzduchu, zdravá krmiva, preventivní vyloučení antibiotik a hormonů, to jsou faktory, které mají pozitivní vliv na kvalitu mléka.

Naše BIO mléko bylo certifikováno v roce 2006 a je prodáváno do mlékárny Valašské Meziříčí. Následně je toto mléko šetrně zpracováno pod přísným dohledem, za takových podmínek, aby si i nadále zachovalo certifikaci BIO.

V roce 2017 jsme spustili provoz naší minimlékárny, kde si sami zpracováváme jen malou část naší mléčné produkce.Tu větší i nadále prodáváme do mlékárny Valašské Meziříčí.

Od podzimu 2017 do jara 2020 jsme pravidelně každý týden vyráběli čerstvý sýr, tvaroh, tvarohové pomazánky, kefír a pasterizované BIO mléko, které si naši zákazníci mohli zakoupit přes eshop nebo v některém z obchodů v regionu .

Na jaře 2020 jsme se rozhodli ukončit pravidelnou každotýdenní výrobu čerstvých produktů, protože bychom se rádi od května 2020 chtěli vydat cestou prodeje čerstvého mléka a výrobou vyzrálého sýru, který budete moci ochutnat za rok či dva později…