My Cart
0.00
My Cart
0.00
Exkurze

Jsme moc rádi, že zájem o exkurze stoupá a děkujeme za to, že organizace Líska pro nás byla již před léty velkou duševní podporou, inspirací a vůbec iniciátorem exkurzí na farmě.

Dnes nás navštěvují všechny věkové kategorie, od mateřských školek až po seniory. Všichni procházejí statkem a každý vidí to své. Každého zaujme něco jiného. Výklad, který podáváme, se snažíme přizpůsobit konkrétní skupině.

Se seniory si rádi na závěr popovídáme u bábovky s čajem o jejich mládí a dětství na rodinném statku. S dětmi raději lumpačíme venku, plníme úkoly a svačíme produkty z farmy nebo blízkého okolí. Na farmě stráví téměř celé dopoledne.

A mají exkurze pro děti smysl? Rozhodně ANO. Děti mají příležitost „učit se“ venku, získávají nové souvislosti, přemýšlejí nad tím, co vidí, napadají je skvělé otázky a nebojí se zeptat (i když nás občas i zaskočí záludným dotazem 🙂 ), užívají si pobyt venku i přítomnost zvířat, poznávají byliny a jedlý plevel, procvičují jemnou a hrubou motoriku, připravují si tvarohovou svačinku. Věřte, že máme mnohokrát ověřeno, že vlastnoručně vyrobenou tvarohovo – bylinkovou pomazánku snědí i zarytí odpůrci. Mimochodem, na poslední exkurzi jsme na naši otázku, co to nosí krávy v uších, obdrželi odpověď, že nosí v uších cenovku.

Myslím, že nemůže být nic větším impulzem k tomu, abychom v této činnosti pokračovali, byť je to pro nás mnohdy časově náročné.

Exkurze provádíme během května, června, září a října. Během července a srpna jsme k dispozici letním táborům. Exkurze jsou určeny pouze skupinám, vždy po předchozí telefonické domluvě nebo na emailu obchod@agrofyto.cz

Kontakt na exkurze

Mgr. Ludmila Rumánková Mužikovská
+420 774 545 916
obchod@agrofyto.cz

Exkurze probíhají na farmě v Horní Lidči