My Cart
0.00
My Cart
0.00
Exkurze

Jsme moc rádi, že zájem o exkurze stoupá a děkujeme za to, že organizace Líska pro nás byla již před léty velkou duševní podporou, inspirací a vůbec iniciátorem exkurzí na farmě.

Pro koho jsou exkurze určeny?

Dnes nás navštěvují všechny věkové kategorie, od mateřských školek až po seniory. Všichni procházejí statkem a každý vidí to své. Každého zaujme něco jiného. Výklad, který podáváme, se snažíme přizpůsobit konkrétní skupině.Se seniory si rádi na závěr popovídáme u bábovky s čajem o jejich mládí a dětství na rodinném statku. S dětmi raději lumpačíme venku, plníme úkoly a svačíme produkty z farmy nebo blízkého okolí. Na farmě stráví téměř celé dopoledne.

Exkurze jsou určeny pouze skupinám, vždy po předchozí domluvě. Ideální je skupina jedné, maximálně dvou tříd. U MŠ doporučujeme pouze jednu třídu.

Mají exkurze pro děti smysl? Co se u nás naučí?

Rozhodně ANO. Děti mají příležitost „učit se“ venku, získávají nové souvislosti, přemýšlejí nad tím, co vidí, napadají je skvělé otázky a nebojí se zeptat (i když nás občas i zaskočí záludným dotazem 🙂 ), užívají si pobyt venku i přítomnost zvířat, poznávají byliny a jedlý plevel, procvičují jemnou a hrubou motoriku, připravují si tvarohovou svačinku. Věřte, že máme mnohokrát ověřeno, že vlastnoručně vyrobenou tvarohovo – bylinkovou pomazánku snědí i zarytí odpůrci. Mimochodem, na poslední exkurzi jsme na naši otázku, co to nosí krávy v uších, obdrželi odpověď, že nosí v uších cenovku. Myslíme, že nemůže být nic větším impulzem k tomu, abychom v této činnosti pokračovali, byť je to pro nás mnohdy časově náročné.

Kdy probíhají exkurze?

Exkurze provádíme během května, června, září a října. Během července a srpna jsme k dispozici letním táborům.

Kde probíhají exkurze?

Exkurze probíhají na farmě  Horní Lideč 316.

Dle velikosti skupiny si doporučujeme rezervovat cca 90 – 120 minut.

Kolik exkurze stojí?

Cena je individuální dle počtu a požadavků na případné občerstvení.

Důležité info před odjezdem:

  • holínky nejsou potřeba, téměř po celé farmě je asfaltová plocha
  • pohybujeme se výhradně venku, je nutné uzpůsobit tomu oblečení (pláštěnka, pokrývka hlavy).
  • v případě extrémního počasí exkurzi po vzájemné dohodě přesuneme na jiný termín
  • doporučujeme spojit s návštěvou Betléma a Trezoru přírody v Horní Lidči

Poptávku na exkurze zasílejte zde:

Mgr. Ludmila Rumánková Mužikovská
+420 774 545 916
obchod@agrofyto.cz