My Cart
0.00
My Cart
0.00
Mléčné hospodářství

Jsme členy Svazu chovatelů holštýnského skotu ČR, který se vyznačuje mléčnou užitkovostí. Dbáme na pohodlí zvířat, a proto mají naše dojnice možnost volného pohybu ve stájích. V období od jara do podzimu se pasou  na okolních pastvinách. Pohyb na čerstvém vzduchu a slunci má pozitivní dopad na jejich zdraví. Dojnice jsou krmeny kvalitním senem z našich podhorských luk výběrovou senáží (u senáží sledujeme poměr kyselin mléčné, octové,máselné), a taktéž jadrnými krmivy – obilovinami.  Naše ekofarma využívá pro konzervaci obilovin speciální severskou technologii. Z obilovin nakupujeme pouze kukuřici, kterou nelze ve zdejších podmínkách vypěstovat. Kukuřice musí mít samozřejmě certifikát o svém původu a taktéž být v kvalitě BIO.I přesto si děláme vlastní rozbor kukuřice, abychom si potvrdili deklarovanou kvalitu a nezávadnost. Kupujeme i minerální lizy, které doplňují optimální hladinu minerální látek v těle zvířat. Telata jsou krmena výhradně mateřským mlékem, což jim zajišťuje přirozenou imunitu a zdraví.

Na farmě je 120 dojnic s průměrnou dojivostí 8 065 litrů. Mléko bylo certifikováno jako ekologický produkt od 18. 1. 2006. Naše mléko je dodáváno do mlékárny Valašské Meziřící, kde se pod přísným dohledem zpracovává, aby si i nadále zachovalo certifikaci BIO.

Holštýnské plemeno

Holštýnské plemeno pochází z oblasti Fríska (Nizozemí). Patří mezi nejpočetnější skupinu s nejvyšší mléčnou užitkovostí. Typické zbarvení holštýnek je černostrakaté a vůbec nejprošlechtěnějším plemenem na mléčnou užitkovost. Chov v ČR je založen na genetickém materiálu ze Severní Ameriky, Francie, Holandska, Dánska, Itálie a Německa.